V NIEDZIELA WIELKANOCNA

28 kwietnia 2024 r.

Dziś po Mszy św. o 9:00 katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

Jutro, w rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego w Dachau, przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. W tym obozie zginęło prawie 900 polskich duchownych, a w czasie całej wojny blisko 3 tysiące.

Spowiedź przed I piątkiem w środę i czwartek od godz. 17:00, a na Młynnym w czwartek od 8:30.

W środę rozpoczniemy maj, miesiąc szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe codziennie w kościele i kaplicy na Młynnym o 18:00. Zachęcamy także do gromadzenia się przy kapliczkach w osiedlach, podtrzymując ten piękny zwyczaj.

W I czwartek o 17:30 adoracja w intencji nowych powołań do służby Bożej w Kościele.

W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. Jest to także Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi w tym dniu oraz 2 maja, kiedy przeżywamy Dzień Flagi RP. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej. Podczas Mszy św. o 11:00 38 dzieci z klasy III będzie po raz pierwszy w pełni uczestniczyć w Eucharystii. Spowiedź dla tych dzieci i rodziców w piątek o 16:00. Na próbę dzieci przychodzą we wtorek o 17:30.

W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych, a na sumie możliwość sakramentu chrztu dzieci. Prosimy o zgłoszenie ich w kancelarii.

Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła:

- RK pw. Zesłania Ducha Świętego, zel. Zofii Chlipały – 1970 zł.

- RK pw. Matki Bożej Wniebowziętej zel. Małgorzaty Kleban – 1800 zł.

Publiczność zebrana w WOK-u na Misterium Męki Pańskiej złożyła 1300 zł, które zostały przekazane przez organizatorów także na budowę kościoła.

Ks. Jan będzie odwiedzał chorych w następującym porządku: w poniedziałek od 8:00 Osobie, a od 10:00 Skrodne, we wtorek od 8:00 osiedla blisko kościoła, a od 14:00 od Lubańskiego w dół, we środę od 8:00 Młynne, w czwartek od 8:00 Gorcowe.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

- w poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy,

- w czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

- w sobotę – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.

Zarząd Spółki Leśnej ogłasza sprzedaż drewna opałowego i użytkowego w dniach:

- 29.04 (poniedziałek) z lasu Młynnego

- 30.04 (wtorek) z lasu Gorcowego i Kudowego, w WOK-u w godz. 16:00-19:00.