Kolędnicy Misyjni 2023

KOLĘDA MISYJNA 2023

W okresie Bożego Narodzenia 2023 r. nasza parafia po raz dwudziesty dziewiąty włączyła się  w misyjne kolędowanie. W tym roku utworzyliśmy dwadzieścia osiem grup kolędniczych (było nas łącznie 158 osób). Po uroczystym posłaniu i błogosławieństwie nas przez Księdza Proboszcza rozpoczęliśmy nasze misyjne kolędowanie. Odwiedziliśmy 698 rodzin, u których spotkaliśmy się  z życzliwym przyjęciem.

Tegoroczna 31 edycja Kolędników Misyjnych, została  przeprowadzona pod hasłem „Kanda dia kindzunu”. Te słowa odnoszą się do wspólnoty (Kościoła), która tworzy pokój. Takiego Kościoła potrzebuje świat, w którym tyle wojen i łez.

Ofiarodawcy tegorocznej kolędy misyjnej mogli wesprzeć m.in. szpital w Bagandou, szkołę dla dzieci głuchoniemych w Bertua, placówkę dla dzieci z niepełnosprawnością w Kazachstanie, a także szkoły i świetlice parafialne w Kongu, Republice Środkowoafrykańskiej, Tanzanii i Boliwii. Z zebranych funduszy sfinansowane zostanie ponadto dożywianie dzieci, budowa i wyposażenie sal lekcyjnych, utrzymanie nauczycieli i formacja katechistów w placówkach prowadzonych przez tarnowskich misjonarzy. Ofiarodawcy mogli także wesprzeć ogólnopolski cel Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, jakim jest pomoc dzieciom w Kolumbii.

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 11.00 wraz z dziećmi ze wszystkich szkół podstawowych będziemy adorować Pana Jezusa w żłóbku. Następnie o 11.30 będziemy uczestniczyć w Eucharystii czynnie włączając się w liturgię, aby za przykładem Mędrców – złożyć Jezusowi w darze swój trud kolędowania a także zebrane ofiary. Niech to kolędowanie zbliży nas wszystkich do Chrystusa.

Kolędnicy misyjni wraz z Siostrą Danutą i katechetką G. Barnaś.