2021-09-24     Dory, Gerarda, Maryny    

    Ogłoszenia parafialne          

XXV Niedziela Zwykła
  19.09.2021 r. 
 
Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W naszej modlitwie prośmy o poszanowanie wartości chrześcijańśkich przez ludzi mediów oraz o rzetelność i prawdomówność. Zachęcamy do korzystana z mediów katolickich: telewizji, radia, wydawnictw, witryn i profilii internetowych, prasy. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

W środę przypada 22 dzień września, dlatego zapraszamy do wspólej modlitwy za rodziny naszej parafii przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II o godz. 18:00 – różaniec z Eucharystią.

W czwartek na godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie dzieci z klas III wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie rozpoczynające przygotowanie do I spowiedzi i Komunii świętej.
 
W piątek w naszej parafii obędzie się uroczyste przyjęcie relikwii bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. O godz. 17:00 Ks. Proboszcz odbierze je na granicy parafii na os. Posadowskim. Natomiast o 17:30 uroczyście w procesji od figury św. Antoniego wprowadzimy je do kościoła. Serdecznie prosimy o to, by na tą godzinę przy figurze przygotować feretrony i sztandary. Zapraszamy wszystkich parafian na to wydarzenie.
W tym dniu również Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Intencje można składać w zakrystii. 
 
W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitw o Trzeźwość i Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.
 
W zakrystii u Siostry są do nabycia:
- Albumy ukazujące sylwetkę bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego wraz z płytą CD w cenie 30 zł.
- Kalendarze rolnicze w cenie 23 zł.

Przy gazetach są do pobrania także książki. Ofiara dobrowolna.
 
Od 1 października w polskich kinach można oglądać znakomity fabularny film pt. „Fatima”, opowiadający historię objawień Matki Bożej. Zachęcamy do obejrzenia.
 
W tym tygodniu przypada:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników koreańskich
- we wtorek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
- w czwartek – św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika i mistyka

 

Odwiedzin :