2021-09-24     Dory, Gerarda, Maryny    
Kolęda Misyjna 2018
 
     Tradycyjnie w okresie Bożego Narodzenia 2018 r. nasza parafia po raz dwudziesty czwarty włączyła się w misyjne kolędowanie. W tym roku utworzyliśmy dwadzieścia trzy grupy kolędnicze / było nas łącznie 115 osób /. Po uroczystym posłaniu i błogosławieństwie nas przez Księdza Proboszcza, rozpoczęliśmy nasze misyjne kolędowanie. Odwiedziliśmy 712 rodzin - u których spotkaliśmy się z życzliwym przyjęciem.
     Hasło tegorocznego kolędowania to: „SUMA YATIYAWI SANA MUNAPXTA” jest to język aymara, używany w Boliwii, gdzie misjonarze tarnowscy posługują od 25 lat, w języku polskim hasło oznacza: „Głosimy Dobą Nowinę"
   W tegorocznym kolędowaniu poprzez zebrane ofiary i modlitwy pomagaliśmy dzieciom: z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Republiki Konga, Czadu, Madagaskaru, Peru oraz Rwandy i Burundi w ramach funduszu PDMD.
Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać

     W uroczystość Objawienia Pańskiego o godz.11.00 wraz z dziećmi ze wszystkich szkół podstawowych i przedszkoli adorowaliśmy Pana Jezusa w żłóbku. Następnie o 11.30 uczestniczyliśmy w Eucharystii czynnie włączając się w liturgię i za przykładem Mędrców złożyliśmy Jezusowi w darze swój trud kolędowania, a także zebrane ofiary.

/Kolędnicy misyjni wraz z Siostrą Danutą, Siostrą Barbarą i katechetką G. Barnaś/
 

 

Odwiedzin :