2019-02-24     Boguty, Bogusza, Macieja

VII Niedziela Zwykła
24.02.2019 r.

Trwa w naszej parafii 40-godzinne nabożeństwo. Trwajmy w obecności Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Adoracja zakończy się popołudniową mszą świętą o 16.00. Znajdźmy czas, aby przybyć na chwilę modlitwy. Dziś po południu zachęcamy do adoracji mieszkańców osiedli sołectwa Młynne.
Za tydzień prosimy o podjęcie adoracji:
-  po Mszy porannej indywidualnie
- 10.00 - 11.30 najpierw młodzież zwłaszcza szkół średnich i studenci - w czasie adoracji poprowadzi nas Boże słowo i duch modlitw Taize
- od 12.30 - osiedla od kościoła w górę

Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty przed I piątkiem w środę, czwartek i piątek od 15.30.
W piątek Msze święte wotywne o Sercu Pana Jezusa o 6.30, 16.30. Młynne o 18.00 (tam spowiedź o 17.30). W tym dniu istnieje możliwość wsparcia ofiarą materialną misji.

Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej zapraszamy w sobotę na Mszę Świętą poranną.

W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapisy do chrztu w godzinach otwarcia kacelarii.

W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej odśpiewamy „Boże, coś Polskę” zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – “Niedziela”, “Gość Niedzielny”.

Kierownik nowo otwartego Centrum Medycznego - przychodni lekarza rodzinnego przy kościele RENI-Med zaprasza na dni otwarte 1-3 marca w godzinach od 8. do 16.00.
W gablocie znajdzie się informacja Starosty Nowotarskiego o najbliższym dla naszej gminy punkcie z bezpłatną pomocą prawną. Jest także informacja ośrodka doradztwa rolniczego o szkoleniach rolniczych które odbędą się w WOK-u w poniedziałek.

Dziękujemy za ofiary indywidualne: 1 x 500 zł na oświetnie krzyża 1 x 100 zł.

Ze względu na spowiedzi w tym tygodniu nie odbędzie się spotkanie rodziców przed I Komunią.

Od kilku lat w Polsce trwa dzieło Ekstremalnych Dróg Krzyżowych. To jeden z najszybciej rozwijających się ruchów duchowych na świecie. Ideą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest przeniesienie nabożeństwa drogi krzyżowej poza budynek kościoła, przekształcenie jej w pieszą, nocną wędrówkę oraz głębokie przeżycie i doświadczenie własnej słabości. Ludzie wyruszają, by odkryć Prawdę i znaleźć Nowe Życie. Największą zachętą do wyruszenia na EDK są świadectwa ludzi, których życie się zmieniło. Podejmiemy to dzieło także w naszej parafii 12/13 kwietnia. Planowana trasa z kościoła do nowego krzyża - Szlagówka - Młynne kaplica - WierchMłynne - Klenina - Twarogi - Osobie - kościoł. Zachęcamy do zapoznania się z tą ideą na Internecie, na stronie http://edk.org.pl będzie można zapisać się do udziału w nabożeństwie.

Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Pawła Krzyśko, + Marie Niewaiadomy, + Zbigniewa Zabrzewskiego, + Stanisława Szlagę. Polećmy ich duszę Bożemu miłosierdziu - Wieczny odpoczynek…

Odwiedzin :