2020-10-21     Celiny, Hilarego, Janusza

XXIX Niedziela Zwykła
  18.10.2020 r.

Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Misyjny oraz rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Niech to będzie dla nas czas szczególnej modlitwy, zwłaszcza rożańcowej za misje, misjonarzy i ludy krajów misyjnych. Biorąc udział w nabożeństwie za misje w tym tygodniu, można zyskać odpust zupełny, a za prywatną modlitwę w tej intencji odpust cząstkowy.
Składka dzisiejsza przeznaczona jest na cele misyjne.
Dzisiaj obchodzimy również Dzień Służby Zdrowia – naszą modlitwą ogarnijmy personel medyczny, zwłaszcza w tym czasie ich wytężonej pracy.

W związku z wprowadzonymi ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych Biskup Tarnowski ponownie udzielił - na terenie całej diecezji - dyspensy od obowiązku uczesnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane aż do odwołania. W naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 40 osób, a w kaplicy 30. Tych, którzy skorzystają z dyspensy niedzielnej, zachęcamy do udziału w Eucharystii w dni powszednie.

Trwamy w miesiącu modlitwy różańcowej. W naszym kościele i w kaplicy nabożeństwo to codziennie o godz. 17:30.

W przyszłą sobotę w nocy nastąpi zmiana czasu na zimowy – wskazówki zegara cofamy o jedną godzinę.
Od przyszłej niedzieli msza św. popołudniowa o godz. 16:00.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość poświęcenia naszego kościoła. Będzie to równocześnie kolejna niedziela synodalna.

W zbliżającym się miesiącu listopadzie modlimy się szczególnie za zmarłych. W kościele są do zabrania kartki na wypominki. Jeśli mamy w rodzinie lub sąsiedztwie osoby starsze czy też nieuczęszczajace do kościoła z powodu epidemii, zabierzmy też dla nich i przekażmy im.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła śp. Maria Macanowska.

W tym tygodniu patronują nam:
- w poniedziałek – bł. Ks. Jerzy Popiełuszko, kapelan Solidarności, męczennik zamordowany przez funkcjonariuszy Wydziału do walki z Kościołem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
- we wtorek – św. Jan Kanty, kapłan, profesor Akademii Krakowskiej.
- w czwartek – św. Jan Paweł II, Papież, nasz wielki rodak. W tym dniu przypada rocznica inauguracji jego pontyfikatu, który trwał ponad 26 lat.

Odwiedzin :