2021-05-10     Antoniny, Izydory, Jana

VI Niedziela Wielkanocna
  09.05.2021 r.

W naszej wspólnocie parafilanej przeżywamy dziś uroczystość odpustową ku czci Znalezienia Krzyża Świętego.

Od poniedziałku do środy przypadają Dni krzyżowe, podczas których będziemy prosić o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych podczas Mszy św. i procesji błagalnych:
- w poniedziałek o 18:00 Msza św. i po niej procesja do krzyża na Barbarówce
- we wtorek o 18:00 Msza św. na Młynnem z procesją do kapliczki. Nie ma wtedy Mszy św. wieczornej w kościele.
- we środę o 18:00 Msza św. i po niej procesja dla kapliczki koło Sióstr.
W poniedziałek, środę i czwartek nie będzie majówki w kaplicy.

W czwartek zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie o godz. 19:00. Odpowiedzmy na prośbę Maryi z Fatimy, która wzywa nas do modlitwy różańcowej i pokuty za grzeszników. Nie ma nabożeństwa o godz. 18:00.

W piątek rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego, przez którą pragniemy się przygotować do uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:30 dzieci klas IV będą przeżywać rocznicę I Komunii świętej. Spowiedź św. dla tych dzieci i rodziców w piątek o godz. 17:00.

Dziękujemy rodzicom bierzmowanych za złożenie daru dla parafii – ofiary w wysokości 3250 zł, a także rodzicom dzieci I-komunijnych ofiary w wysokości 3000 zł, które wpłacili na konto parafialne.

Dzieci, które zbierały ofiary do skarbonek wielkopostnych, prosimy, aby złożyły te skarbonki w zakrystii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W tym tygodniu patronują nam:
- w piątek – św. Maciej Apostoł, który został wybrany do grona Dwunastu w miejsce Judasza i św. Zofia, wdowa i męczennica.
- w niedzielę – św. Andrzej Bobola, męczęnnik zamęczony przez kozaków, patron Polski. W tym dniu imieniny obchodzi pasterz naszej diecezji – ks. Bp Andrzej Jeż – pamietajmy o nim w naszych modlitwach.
Odwiedzin :