2019-10-23     Edwarda, Marleny, Seweryna

XXIX Niedziela Zwykła
20.10.2019 r.

Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.
Nasz były Wikariusz ks. Maciej Fleszar buduje kościół Jana Pawła II w Kongo, zechciejmy wesprzeć to wzniosłe dzieło składką, którą przeznaczamy na ten cel.

Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe odprawiane są w naszej parafii codziennie o 17:30 zarówno w kościele jak i kaplicy. Dziś nabożeństwo różańcowe o godzinie 18.00 po nim Msza święta.

Za tydzień z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu na zimowy dlatego za tydzień nabożeństwo różańcowe w niedzielę o godz. 16.00.

We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz nabożeństwie różańcowym w intencji rodzin naszej parafii o 17.30.

Najbliższy piątek będzie ostatnim w miesiącu październiku, nabożeństwo Bożego Miłosierdzia połączymy z różańcem, intencje na te nabożeństwo i Mszę świętą można składać zakrystii lub Kancelarii.

Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Wychodząc ze świątyni, prosimy o zabranie kart wypominkowych z ołtarza bocznego, prosimy składać je w zakrystii lub kancelarii.

Polecamy lekturę prasy katolickiej. W tym tygodniu do nabycia „Gość Niedzielny”, „Niedziela” a dziś także miesięcznik „Idziemy” poświęcony pracy misyjnej naszych tarnowskich misjonarzy.

Dziękujemy za ofiary indywidualne: 1 rodzina 1000 zł, 1 x 400 zł, 1 x 200 zł.

Spółka Leśna ogłasza sprzedaż drewna we wtorek z lasu Młynne, w środę z lasu Gorcowe w godzinach 16 do 18 w WOK-u.

Serdeczna życzenia kierujemy pod adresem jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
22.X. – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.

W tamtym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Rozalię Kuźniar. Dobry Jezu …

PROWADZĄ RÓŻANIEC:
1 X
SIOSTRY ZAKONNE
2 X
RÓŻA KOBIET św. Teresy od Dzieciatka Jezus nr 1 i Zwiastowania NMP nr 2
3 X
CHÓR PARAFIALNY
4 X
PDMD - GRUPA MISYJNA
5 X
DZIECI 1 - KOMUNIJNE I RODZICE