2020-07-06     Dominiki, Jaropełka, Łucji

XIV Niedziela Zwykła
  05.07.2020 r.

Słowa pozdrowienia kierujemy do wszystkich turystów przebywających na terenie naszej parafii. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej.

Dziś następuje zmiana tajemnic Róż różańcowych, dziękujemy za dar modlitwy w minionym miesiącu na lipiec papież wyznaczył następującą intencje: aby współczesne rodziny były wspierane miłością szacunkiem i radą.

W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych - modlitwą obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

Środowa nowenna o godz. 18.00 - sprawy naszej wspólnoty parafialnej powierzymy Matce Bożej.

W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta. Święty Paweł VI w 1964 roku ogłosił Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem. Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec.

W tym roku Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę ma charakter sztafetowy. Grupa „19” idzie tylko jeden dzień – 22 sierpnia. Potem każdy może pojechać na wejście pielgrzymki. Co ważne: zapisy do grupy są WYŁĄCZNIE drogą internetową od 5 do 15 lipca. Formularz i informacje są na stronie facebooka grupy 19 podanej na plakacie w gablocie.

W związku z tragicznym wydarzeniem pożaru na Wierchmłynnem w ostatnim tygodniu, za tydzień będziemy mogli ofiarą i naszą solidarnością wesprzeć poszkodowanych do puszek przy kościele i kaplicy.

Za tydzień składka inwestycyjna.

W tym tygodniu Bóg wezwał do siebie świętej pamięci Emilię Pikulską, polecamy jej dusze dobremu Bogu. Dobry Jezu…

Prosimy narzeczonych o odbiór zaświadczeń o wygłoszonych zapowiedziach (niektórzy nie odebrali nawet z lutego) lub informacje o ich nieaktualności.

W tym tygodniu patronują nam:
- 6.VII. – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce.
- 8.VII. – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, ze Lwowem i z Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania.
- 11.VII. – św. Benedykt (480-547), opat, napisał regułę która stała się podstawą dla wielu rodzin zakonnych na Zachodzie; św. Paweł VI w 1964 roku ogłosił go głównym patronem Europy.

Odwiedzin :