2019-08-25     Belii, Ludwika, Luizy

XXI Niedziela Zwykła
25.08.2019 r.

Słowa pozdrowienia kierujemy wobec wszystkich turystów indywidualnych oraz grup zorganizowanych. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

Duchowo łączymy się z pielgrzymami naszej parafii i diecezji, którzy dziś oddają pokłon Królowej Polski na Jasnej Górze.

W poniedziałek - jutro - przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Jest to druga uroczystość odpustowa w naszej parafii z racji tytułu kaplicy w Młynnem. Msze św o 6.30, 9.00, 18.00. Uroczysta suma odpustowa w kaplicy Młynne o 11.00.

Za tydzień 1 września - niedziela - 80 rocznica wybuchu 2 wojny światowej, zachęcamy do udziału we mszy świętej na Lubaniu o 14.00 połączonej z uroczystością nadania wieży imienia mjr Józefa Chlipały „Lubańskiego”.

W najbliższy piątek od godziny 16.00 spowiedź dla wszystkich dzieci, młodzieży przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego oraz przez pierwszym piątkiem miesiąca września. Rodziców prosimy o dopilnowanie tej kwestii.

To także ostatni piątek miesiąca - tradycyjne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o 18.00 i msza święta. Intencje można składać w zakrystii lub Kancelarii.

Za tydzień zmiana tajemnic Róż Różańcowych.

Kandydatów do sakramentu chrztu można zgłaszać w godzinach otwarcia kancelarii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Solenizantów i jubilatów tygodnia powierzamy opiece Matki Bożej Częstochowskiej.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
26.VIII. – Matka Boża Częstochowska,
27.VIII. – św. Monika (331-387), matka i orędowniczka nawrócenia św. Augustyna, patronka matek i wdów,
28.VIII. – św. Augustyn (354-430), biskup, Doktor Kościoła, filozof, chrześcijański pisarz, teolog łaski,
29.VIII. – św. Jan Chrzciciel w tajemnicy męczeńskiej śmierci.

Odwiedzin :