2019-04-25     Jarosława, Marka, Wiki

Poniedziałek Wielkanocny
22.04.2019 r.

W dniu dzisiejszym nie sprawujemy Mszy św. o godzinie 18.00 W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami będziemy wspierali katolickie uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce.

Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy.
Przybądźmy na nabożeństwo Bożego Miłosierdzia w najbliższy piątek o 18.00. Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii.

Trwa oktawa uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii, także w pozostałe dni oktawy, które stanowią jedną całą uroczystość. W najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Miłosierdzia. Przyszła niedziela rozpoczyna obchodzony w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcje organizowane przez Caritas naszej parafii, diecezji. Z tej racji kieruje swoje słowo do nas Biskup Ordynariusz:
Drodzy Diecezjanie,
Przez cały okres Wielkiego Postu podejmowaliśmy w diecezji wiele inicjatyw charytatywnych. Już teraz pragnę wszystkim Wam, a szczególnie wolontariuszom Parafialnych Zespołów Caritas, podziękować serdecznie za wszelki włożony trud. Dziękuję także tym wszystkim, którzy jak co roku postanowili przekazać 1% swojego podatku na cele Caritas diecezjalnej. Ci, którzy jeszcze nie zdążyli tego zrobić, mogą to uczynić do końca kwietnia.
Na początku Wielkiego Postu prawie sto rodzin z terenu naszej diecezji zostało doświadczonych przez gwałtowne wichury, które zniszczyły dachy ich domów oraz wielu zabudowań gospodarczych. Dzięki bardzo szybkiej pomocy, także ze strony Caritas Diecezji Tarnowskiej, mogli przeżyć zbliżające się Święta w wyremontowanych domach. Dziękując za okazaną im pomoc, proszę także o dalsze wsparcie dla naszej Caritas diecezjalnej w formie tradycyjnej już zbiórki ofiar pieniężnych do puszek w Niedzielę Miłosierdzia. II Niedziela Wielkanocna, przeżywana w Kościele jako patronalne święto Caritas, rozpocznie obchód Tygodnia Miłosierdzia. Już teraz proszę Was, drodzy Diecezjanie, o dalsze ofiarne zaangażowanie we wszelkie dzieła charytatywne zarówno w parafii, jak i na szczeblu diecezjalnym. Wszystkich wolontariuszy oraz pracowników Caritas zapraszam do uczestnictwa w diecezjalnych obchodach tego święta w sobotę 4 maja w Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach. z serca Wam błogosławię
                                                                                            † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

Za tydzień podczas mszy świętej o 11:30 poświęcimy nowy feretron Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy Róży Mężczyzn pod tym wezwaniem za jego fundację.

Dziękujemy za ofiary na oświetlenie Krzyża Niepodległości: 1 rodzina 1000 zł i RM Miłosierdzia 500 zł.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia wielkiego tygodnia i Świąt: kandydatom do bierzmowania za przygotowanie ciemnicy i Grobu Bożego wraz z siostrą zakrystianką, OSP za podjęcie czuwania, orkiestrze, dzieciom angażującym się w czuwanie, przygotowanie liturgii, prowadzącym nabożeństwa adoracji, liturgicznej służbie ołtarza oraz wszystkim, którzy stworzyli piękną atmosferę modlitwy, adoracji i radości Zmartwychwstania Pańskiego.

Przed nami kolejne Spotkanie Młodych
LEDNICA 2000.
Zgromadzeni w dniu 1 czerwca 2019 roku na XXIII Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000 będziemy przeżywali i rozważali słowa tegorocznego hasła – „Wiesz, że Cię kocham”.

Zapraszamy na wspólny wyjazd z dekanatem Krościenko, organizuje parafia w Ochotnicy Dolnej.

Lednica to ogólnopolskie spotkanie młodych ludzi, którzy po przez modlitwę, śpiew i taniec chcą wielbić Pana Boga.

Koszt wyjazdu wynosi 180 zł. Cena zawiera przejazd autokarem, wejściówkę oraz nocleg przy Sanktuarium MB w Licheniu. Wyjazd 31.V.2019 r. - 8.00. Powrót Niedziela ok. 9.00
Zgłoszenia do końca kwietnia 2019 r. w kancelarii parafialnej lub pod nr telefonu 507 602 277 (ks. Paweł) (możliwość wpłaty na konto - szczegóły telefonicznie)
Zgłoszenie równoznaczne z wpłatą kosztów wyjazdu.

Odwiedzin :