2021-01-22     Dominiki, Mateusza, Wincentego

II Niedziela Zwykła
  17.01.2021 r.

W Kościele w Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Judaizmu. Jest to dla nas okazja do modlitwy za Naród Wybrany – „naszych starszych braci w wierze” – jak nazywał ich św. Jan Paweł II.

W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kościół zachowuje w sercu modlitwę Chrystusa, zanoszoną do Ojca w przeddzień męki, „aby wszyscy stanowili jedno” i wzywa nas do gorliwej modlitwy, by wszyscy chrześcijanie różnych wyznań doszli do pełnej jedności.

W tym tygodniu na Msze św. o godz. 16:30 zapraszamy parafian z następujących osiedli:
- w poniedziałek – Ligasy i Bełk
- we wtorek – Osobie i Twarogi
Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo i opiękę dla waszych rodzin w rozpoczętym już nowym roku. Przynieśmy ze sobą wodę do poświęcenia, którą potem będziecie mogli używać w waszych domach.

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną z wieczorną Eucharystią o godz. 16:30.

W czwartek przypada Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych kochanych dziadkach, którym tak wiele zawdzięczamy. Żyjącym okażmy wdzięczność gestami miłości i modlitwą za nich, a dla zmarłych prośmy o nagrodę nieba.

Najbliższy piątek to 22 dzień stycznia – zapraszamy na godz. 16:30 na modlitwę różańćową. Wstawiennictwu Matki Najświętszej i św. Jana Pawła polecimy rodziny naszej parafii.

Przyszła niedziela – zgodnie z wolą Ojca św. Franciszka - przeżywana będzie w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona na celu rozbudzić naszą świadomość tego, jak ważną rolę dla naszej wiary odgrywa Pismo Święte, przez które mówi do nas sam Bóg.

W tym tygodniu patronują nam:
- we wtorek – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego tzw. “Sercanek”.
- w czwartek – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która poniosła śmierć jako 12-letnia dziewczynna w czasie prześladowań chrześcijan ok. 305 roku.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialej odszedł śp. Antoni Polczyk.

Odwiedzin :