2020-02-23     Damiana, Romana, Romany

VII Niedziela Zwykła
  23.02.2020 r.

Dzisiaj ostatni dzień nabożeństwa 40-godzinnego. Zachęcamy do podjęcia modlitwy mieszkańców osiedli od kościoła w dół, od godziny 15.00 czas wspólnej adoracji dla młodzieży.

Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Zachęcamy wszystkich parafian do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek nie tylko w ciągu tygodnia, ponadto przypominamy, że takiego wpisu i przyrzeczenia można dokonać w kancelarii parafialnej.

W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 6.30, 9.00, 16.30, Młynne 10.30.
Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem.
Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

W Popielec obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. W tym dniu obowiązuje także abstynencja alkoholowa.
Przypominamy też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godz. 16.30 i 20.00 oraz w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym, odprawianych w każdą niedzielę o godz. 16.00.

Najbliższy piątek to ostatni w miesiącu, nabożeństwo Drogi Krzyżowej połączymy z intencjami do Bożego Miłosierdzia, które będziemy polecać także podczas Eucharystii. Te intencje można składać w zakrystii.

Za tydzień 1 niedziela marca - zmiana tajemnic różańcowych. Sakramentu chrztu świętego udzielimy o 11.30, kandydatów prosimy zgłaszać w Kancelarii. Informujemy, że następna okazja do tego sakramentu nastąpi w drugi dzień Świąt Wielkanocnych o 9.00.

Wójt Gminy Ochotnica Dolna informuje, że do 6 marca można składać wnioski do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego o poszerzenie terenów budowlanych. Szczegóły na stronie internetowej Gminy.

Informujemy, że czas rekolekcji szkolnych dla uczniów szkół naszej parafii będzie miał miejsce od 2 do 4 marca (poniedziałek, wtorek, środa) w godzinach popołudniowych. Szczegółowy plan w gablocie, szkołach i na stronie internetowej. Przypominamy, że obowiązek rekolekcji nakłada na nas prawo kościelne, prosimy rodziców o uwzględnienie tego świętego czasu w planach dzieci.

Od Środy Popielcowej można dokonywać internetowych zapisów na Nabożeństwo Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. W tym roku odbędzie się ono 3 kwietnia od 20.00. Zapisy na stronie internetowej https://www.edk.org.pl/trasy.html , wybieramy województwo, następnie miejscowość według spisu alfabetycznego i trasę w parafii. Zachęcamy do wcześniejszych zapisów.

Dziękujemy za ofiary miesięczne na budowę kościoła tym osiedlom, które już złożyły i osobom zbierającym.

Wszystkich solenizantów, jubilatów tego tygodnia zawierzamy Bożej Opatrzności i opiece Maryi.

Odwiedzin :