2021-08-03     Augustyna, Kamelii, Lidii

XVIII Niedziela Zwykła
  01.08.2021 r.

W naszej parafii witamy wszystkich przybywajacych na wypoczynek. Życzymy, aby był on owocny i zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw.

Dziś I niedziela sierpnia – po Mszach św. zmiana tajemnic różańćowych. Dziękujemy za modlitwę w lipcu. W sierpniu Ojciec Święty prosi nas o modlitwę “za Kościół, aby otrzymał od Ducha św. łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.

Dziś od południa do jutra do północy możemy zyskać Odpust Porcjunkuli za nawiedzenie kościoła i odmówinie modlitwa Ojcze nasz i Wierzę oraz po spełnieniu zwykłych warunków.

Także dzisiaj przypada 77 rocznica Powstania Warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitwną pamięć.

W środę tradycyjnie o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota misiąca. Okazja do spowiedzi w środę, czwartek i piątek od godz. 17:00.
W I czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosimy o nowe, święte i liczne powołania. Adoracja od 17:30, a potem Msza św.
W I piątek przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 6:30 i 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W kaplicy Msza św. o 9:00, a spowiedź od 8:30. W tym dniu swoją ofiarą możemy wesprzeć misje święte.
W I sobotę podczas porannej Eucharystii będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu NMP.

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom osiedli Brysiówka i Janczury za troskę o teren wokół kościoła w lipcu. W sierpniu prosimy o to mieszkanów osiedli Sikorówka, Potok Janczurowski i Kosarzyska.

W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne.

W dniach od 5-8 sierpnia na terenie naszej gminy odbędą się zawody kolarzy górskich, dlatego mogą wystąpić utrudnienia na drogach, za które organizatorzy przepraszają. 8 sierpnia organizatorzy zapraszają na zawody dzieci. Szczególowe informacje w gablocie.

W tym tygodniu przypada:
- w środę – wspomnienie św. Jana Marii Vainneya, proboszcza z Ars. W tym dniu obchodzimy Patronalne Święto Proboszczów.

Odwiedzin :