2019-06-16     Aliny, Anety, Benona

Uroczystość Trójcy Świętej
16.06.2019 r.

Wyrazy pozdrowienia kierujemy wobec wszystkich turystów przebywających na terenie naszej parafii. Ogarniamy was modlitwą i zachęcamy do wspólnego uczestnictwa w nabożeństwach ciągu tygodnia. Uroczystość Trójcy Świętej zachęca nas, aby wszystko co czynimy w życiu, czynić „w imię Ojca i Sy-na, i Ducha Świętego”, powierzając się wszechmocy Pana Boga.

W środę uroczyste zakończenie roku szkolnego - Msza święta o godzinie 8.00. Zachęcamy do udziału nie tylko dzieci ale także rodziców, nauczycieli i pracowników szkół.

W środę o 19.00 spotkanie parafialnej rady duszpasterskiej na plebanii.

W czwartek Kościół obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie, or-kiestrę, feretrony. Przybądźmy w regionalnych strojach. Ochotniczą Straż Pożarną prosimy o kierowanie ruchem podczas procesji.
Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy:
1- przy pomniku Bohaterów Krwawej Wigilii - osiedla Leskówka i Bibiarze
2 - zatoczka „Barnasiówka” - osiedla Gorcowe od budynku starej szkoły w dół
3 - nowy plac targowy - osiedla Gorcowe od budynku starej szkoły w górę
4 - dzwonnica - osiedla Centrum Soskówka Bąki
Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła co-dziennie o godz. 18.00 (w niedzielę za tydzień po sumie).

W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca.

Zachęcamy, aby w wakacyjnych planach uwzględnić czas Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, która roz-pocznie się 17 sierpnia, aby po 9 dniach, 25 sierpnia, oddać pokłon Królowej Polski na Jasnej Górze.

Dziękujemy za ofiary na rzecz inwestycji parafialnych - ekipa pana Marka Ostowskiego 2000 zł.

Z ogłoszeniem społecznym zwraca się do nas Wójt Gminy: rozpoczęła się gazyfikacja naszej gminy, dokona się ona w szybszym tempie dzięki zdeklarowanym rodzinom, które wyrażą taką chęć poprzez ankietę. Ankieta jest dostępna w gminie, urzędach publicznych, u radnych, sołtysów a także w gablocie z gazetami. Więcej informacji w gablocie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Uwadze szczególnie polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Nie-dzielę” oraz „Małego Gościa” dla najmłodszych parafian.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Józefa Dłubacza, + Edwarda Jagiełłę. Wieczny odpoczynek…

Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
· 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
· 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezu-icki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

Odwiedzin :