2019-06-16     Aliny, Anety, Benona
Pielgrzymka parafialna do Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej

W sobotę 16 czerwca 2018 r. 55 naszych parafian wraz z ks. dr Janem Knutelskim pielgrzymowało do Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej , aby się modlić przed cudownym obrazem Matki Bożej, który nosi tytuł Matki Bożej Słuchającej ( za sprawą odsłoniętego ucha Maryi). Tam o godz. 8.00 uczestniczyliśmy w Mszy Św. sprawowanej w naszej intencji. Po przerwie na śniadanie i odpoczynek wszyscy pielgrzymi wyszli na Dróżki Męki Pańskiej, gdzie przy stacjach Drogi krzyżowej rozważaliśmy Mękę i Śmierć Zbawiciela. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Strachociny - miejsca urodzenia św. Andrzeja Boboli Patrona Polski, gdzie w sanktuarium modliliśmy się za Ojczyznę i nasze rodziny za wstawiennictwem tego św. Męczennika. Ksiądz Józef Niżnik- kustosz Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie opowiedział nam o życiu i męczeństwie św. Andrzeja Boboli i o losach jego relikwii, (które z wielką czcią ucałowaliśmy). Ksiądz Niżnik dał przed nami świadectwo osobistych spotkań ze św. Andrzejem, który zjawiał się na plebanii w Strachocinie (po raz pierwszy nocą z 10/11 września 1983 r.), by przypomnieć Polakom o sobie i stać się wielkim orędownikiem przed Bogiem w najważniejszych sprawach naszej Ojczyzny. Z Strachociny udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu, gdzie uczestniczyliśmy w Mszy Św. celebrowanej w intencji naszej parafii i wysłuchaliśmy orędzia Płaczącej Pięknej Pani jakie skierowała do dzieci w francuskich Alpach, niedaleko wioski La Salette 19 września 1846 roku.

/ tekst i foto Grażyna Barnaś /

Odwiedzin :